Solucan gübresini kimler alır, nasıl satılır gibi sorular epeyce  fazla  bu konuda sizleri aydınlatmak amacı ile  bir kaç tiyo ve bilgi vereceğiz, Üretmiş olduğunuz solucan gübresini kolay sorunsuz bir şekilde pazarlamak için ürününüzün bakanlık onayı lisansı olması şart.
İkinci önemli konu ise üretmiş olduğunuz gübre tonajlı aynı standarta  ve kaliteli üretim yapmak.
Bu iki detaya sahipseniz sorunsuz gübrenizi pazarlıyabilirsiniz .
Peki üretime yeni başlayan resmi olmayan belli üretimi ve standart kalitesi olmayan üreticilerimiz ise neler yapmalı?  öncelikle yapmanız gereken solucan sayısını arttırmak ve tonajlı üretim kapasitesine çıkmanız gerekecek .Bu esnada çevrenize numune verip denemeler yaptırmanız gerekiyor ürünü tanıtmanız gerekiyor.Ürettiğiniz gübre kaliteli ise çifçilerden olumlu sonuç alıcağınıza emin olabilirsiniz.Bu şekilde resmileşene kadar ürettiğiniz gübrelerinizi satabilirsiniz.
Solucan gübresi kullanım alanları öncelik organik tarım yapan yerlerdir.Bunlar üretmiş olduğunuz gübrenin organik sertifikasını görmek isterler.
İkinci kullanım alanı seralar buralara ürünü denetip solucan gübresinin farklılığını ortaya çıkarmanız gerek bu sayede seracıları bağlıyabilirsiniz.
Açık arazide ekim yapanlara gitmek tanıtmak şuanki potansiyelde onlara ürün satmak çok zor fiyatlar yüksek gelir.
ÖNCELİKLE PAZARLAYACAĞINIZ MÜŞTERİ AĞI:
Organik tarım yapan kişiler
Çiçekçilik yapan kişiler
Seracılar
Hobi bahçeleri
Eğerki üretim çıtanız çok yüksek seviyede vede analizleriniz olumlu sonuç alıyorsa  mutlaka bizimle  iletişime geçiniz.
Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Sosyal medyada paylas

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *